Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA - 13.10.2019 - XXVIII NIEDZIELA - DZIEŃ  PAPIESKI

1. Dnia 7 października decyzją księdza biskupa Wiesława Meringa wikariuszem parafii Matki Bożej  Fatimskiej w Turku został mianowany ks. Łukasz  Płóciennik, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie. Ks. biskup pracę ks. Łukasza poleca opiece Matki Bożej i św. Józefa.

2. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach  św. zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.

3. Dziś  wspomnienie ostatniego z objawień fatimskich z 1917 roku. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza kończąca rocznicę objawień o  16.00, a po niej procesja ze świecami i modlitwą różańcową na cmentarz komunalny w Słodkowie. Na Mszę o 16.00 szczególnie zapraszamy dzieci klas komunijnych z rodzicami (dzieci otrzymają  różańce oraz świece do procesji), klasy siódme - także asystę oraz czcicieli Matki Bożej. Powrót z cmentarza zapewnimy podstawionym autobusem. Słowo Boże podczas  Mszy św. głosi ks. prof. Józef  Szymański. Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczyć będzie ks. kanonik Mirosław Frankowski.

4. Są dziś,  jak zwykle do nabycia katolickie gazety, także kalendarze Rolników w wydaniu książkowym oraz wiele rodzajów kalendarzy.

5. W październiku w dni powszednie różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. Dodatkowo w tym tygodniu różaniec w kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek  o godz. 19.00. W poniedziałek szczególnie zapraszamy mieszkańców  Bud Słodkowskich; we wtorek  mieszkańców Słodkowa  Kolonii; w czwartek pracowników Służby Zdrowia. Na koniec miesiąca chcemy powołać nowe Koła  Różańcowe (dziecięce, młodzieżowe, kobiet i mężczyzn).

6. Jutro obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany dniem nauczyciela. Jutro różaniec o godz. 17.30 ofiarujemy w intencji naszych nauczycieli.

7. W czwartek  o  godz. 18.00  Krąg biblijny. 

8. W najbliższy piątek, 18 października przypada święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Pracownikom Służby Zdrowia dziękujemy za ich ofiarną służbę - modlitwa różańcowa  w Intencji Służby Zdrowia w czwartek o 19.00.

9. W piątek Imieniny obchodzą: ks. Łukasz, wikariusz naszej parafii oraz pan Łukasz - organista. Różaniec o 17.30 w piątek ofiarujemy w intencji Solenizantów (po różańcu okazja do złożenia życzeń).

10. W piątek o godz. 19.00 w naszym kościele Eucharystia Młodych.

11. W przyszłą niedzielę, 20 października, zwaną Niedzielą Misyjną, taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

12. Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

13. W kościołach za tydzień liczenie wiernych do celów statystycznych.

 

 

 

Msze św. spowiedź kancelaria

Msze święte

Niedziela

8:00

10:00

12:00

16:00

Dni powszednie

17:00

 

Spowiedź

przed każdą Mszą św.

 

Kancelaria 

pon.-czw. 16:00-16:50

pt. 18:00-19:00

sob. 9:00-10:00

Święta

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Fatima

Kamera z Fatimy

Kamera z Fatimy