Ogłoszenia parafialne

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla,  jest to zarazem ostatnia niedziela Roku Kościelnego. Wraz z przyszłą niedzielą rozpocznie się czas adwentu.

2. W przyszłą niedzielę, 29 listopada wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła w Polsce. Towarzyszy mu także nowy program duszpasterski, którego hasłem jest: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32), zaś symbolami: chleb i wino. 

3. Wprawdzie niedziela dzisiejsza nie pozwala na liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, ale dzień ten jest okazją, bo podziękować wszystkim, którzy troszczą się o piękno oprawy muzycznej liturgii sprawowanej w kościele. Dziękujemy organistom, chórom i zespołom muzycznym. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma oprawa muzyczna dla celebracji liturgicznej.

4. Poświęcone opłatki, po każdej Mszy możemy nabywać u pana organisty - przy wejściu na chór.

5. W kruchcie kościoła znajdziemy nowy numer tygodnika "Idziemy", w  nawie są różne rodzaje Kalendarzy,  w zakrystii kalendarze Rolników, od przyszłej niedzieli będą do nabycia Świece Caritas.

6. W tym roku odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przyjęty w dowolnie wybrane osiem dni listopada. Dni te, wybrane przez wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pamiętając o modlitwie za zmarłych dodatkowo w tym tygodniu odprawimy Msze św. - w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 10.00 - za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

7. W minionym tygodniu w parafii odbył się pogrzeb  ś+p  Leokadii Gawlak z Wrzącej.  W najbliższy wtorek w kościele o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za ś+p Edwarda Kowalskiego z Kolonii Słodków. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Msze św. spowiedź kancelaria

Msze święte

Niedziela

8:00

10:00

12:00

16:00

Dni powszednie

17:00

 

Spowiedź

przed każdą Mszą św.

 

Kancelaria 

pon.-czw. 16:00-16:50

pt. 18:00-19:00

sob. 9:00-10:00

Święta

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Fatima

Kamera z Fatimy

Kamera z Fatimy