Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29.03.2020 r.

1. W trudnym czasie wielką nadzieję pokładamy w Bożej Opatrzności. Zachęcamy wszystkich do ufnej wiary, wytrwałej modlitwy, trwania w posłuszeństwie władzom cywilnym i kościelnym oraz wzajemnej życzliwości, która pozwoli nam wszystkim wyjść zwycięsko z tej niezwykle trudnej próby. 

2. Mając na uwadze Wskazania Prezydium KEP z dnia 21 marca 2020 roku  Biskup Włocławski udzielił, do odwołania, wszystkim wiernym Diecezji oraz aktualnie przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Korzystający z dyspensy powinni w domu stanąć do dłuższej modlitwy osobistej lub rodzinnej, wykorzystując dostępne transmisje Mszy świętych.

3. Istnieje również możliwość przyjmowania Komunii św. w sposób duchowy. Przyjęcie Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: 1) wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; 2) wzbudzić miłość ku Niemu; 3) wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

4. W naszym kościele, w niedziele i dni powszednie, sprawowane są według dawnego porządku nabożeństwa i Msze święte - w których może wziąć udział 5 Osób - dajmy zatem możliwość udziału zamawiającym intencje mszalne.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota, okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa, do spowiedzi.

6.  Na  czas epidemii odwołane są wizyty w domach chorych - z posługą jedynie możemy się wybrać do obłożnie chorych, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

7. Od  pierwszej  niedzieli  kwietnia zmiana intencji modlitwy różańcowej dla Kół Żywego Różańca -  "modlimy się o ustanie epidemi koronawirusa".

8.  Dotyczy Pierwszych Piątków Miesiąca:

"Ksiądz dr Tomasz Lelito  - odpowiada na pytania rodziców, których dzieci uczestniczą w Pierwszych Piątkach Miesiąca, co robić, jeśli w najbliższy pierwszy piątek dziecko ze zrozumiałych względów opuści nabożeństwo w kościele? Czy dzieci będą musiały „od nowa” rozpoczynać dziewięciomiesięczny cykl nabożeństw? 

- Odpowiedź brzmi: nie. Opuszczenie pierwszego piątku w aktualnej sytuacji nie jest zaniedbaniem! Gdy tylko minie czas pandemii i znowu będzie można uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, wtedy będzie można kontynuować nabożeństwo bez konieczności rozpoczynania go na nowo. Oczywiście, zachęcam do niepoprzestawania udziału w tym szczególnym nabożeństwie nawet po „zgromadzeniu” Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca.

Serdecznie zachęcam do praktyki wzbudzania sobie aktu żalu doskonałego (żal za grzechy z miłości do Boga), Komunii duchowej, modlitwy w domu, zwłaszcza z całą rodziną, w tym do wspólnego odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, oglądania „transmisji na żywo” nabożeństw kościelnych - zachęca ks. Lelito. 

Warto przypomnieć, że w nabożeństwie I Piątków Miesiąca chodzi o Komunię św. wynagradzającą Sercu Pana Jezusa za grzechy osobiste i popełniane przez innych ludzi. Spowiedź można odprawić wcześniej. Ważne jest to, by pielęgnować w sobie stan łaski uświęcającej".

 

                W minionym tygodniu odszedł  do Pana:

 + Lechosław Pawlak z Obrzębina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Zamówione w naszej parafii Msze święte za Zmarłego zostaną wpisane w zakładce "Intencje pogrzebowe" tuż po złagodzeniu zakazów związanych z epidemią koronawirusa.

 

Msze św. spowiedź kancelaria

Msze święte

Niedziela

8:00

10:00

12:00

16:00

Dni powszednie

17:00

 

Spowiedź

przed każdą Mszą św.

 

Kancelaria 

pon.-czw. 16:00-16:50

pt. 18:00-19:00

sob. 9:00-10:00

¦więta

Sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Fatima

Kamera z Fatimy

Kamera z Fatimy